Ranking lokat długoterminowych.

Kredyty dla firm

Lokaty na jeden rok.

Na okres od jednego roku do trzech lat możemy założyć lokatę długoterminową. Sprawdźmy najpierw najbardziej popularne lokaty na okres jednego roku.Przegląd lokat na okres jednego roku zacznijmy od oferty EKOlokata w Plus BOŚ Banku. Jest to lokata z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 2,5% w skali roku. Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 1 tysiąc złotych. Za utrzymanie na koncie minimum 10% salda lokaty i dokonywanie transakcji kartą co miesiąc na minimum 300 złotych można zyskać dodatkowo 0,5 punktu procentowego na oprocentowaniu lokaty. Na 1 rok możemy założyć lokatę standardową w Banku Credit Agricole. Bank proponuje nam oprocentowanie nominalne lokaty rzędu 2,0% w skali roku. Oprocentowanie to dotyczy nowych środków, jakie są nadwyżką nad saldo środków zgromadzonych na koncie klienta. Zakres kwot jakie można wpłacić na lokatę obejmuje przedział od 1 tysiąca złotych do maksymalnie 100 tysięcy złotych.

Lokaty dwuletnie.

Lokata Plus w Toyota Banku jest obecnie jedną z popularniejszych lokat dwuletnich. Jest ona oprocentowana na 2,6% w skali roku. Warunkiem uruchomienia lokaty jest posiadanie rachunku osobistego w Toyota Banku. Na lokatę natomiast trzeba wpłacić minimum 5 tysięcy złotych. Nest Lokata Nowe Środki oferowana przez Nest Bank to kolejna z propozycji lokat dwuletnich. Oprocentowanie nominalne na lokacie wynosi 2,6% w skali roku. Możemy wpłacić na lokatę środki pieniężne od 1000 zł -do maksymalnie 2 mln złotych. Jak widać zakres kwot na lokacie jest bardzo duży i wiele osób może z tej oferty skorzystać. Warunkiem uzyskania takiego oprocentowania na lokacie jest założenie w banku konta. Bez niego oprocentowanie będzie wynosiło 2,4% w skali roku. Lokata Elastyczna 24M w banku BGŻOptima to lokata na dwa lata jaką założymy dysponując kwotą jedynie 1 tysiąca złotych. Bank oferuje nam oprocentowanie 2% na lokacie. Musimy jednak posiadać rachunek w BGŻOptima, aby móc z tej oferty skorzystać. Lokata terminowa to propozycja jaką przygotował klientom Eurobank. Jest to lokata na okres 2 lat z oprocentowaniem wynoszącym 2%. Kwota minimalna na lokacie to 10 tysięcy złotych, ale można wpłacić mniejszą sumę, z tym że w takim przypadku bank zmniejszy oprocentowanie lokaty. Oprocentowanie depozytu uzależnione jest od kwoty wpłaconej i na lokatę.

Lokaty trzyletnie.

Lokata Standardowa w Credit Agricole to lokata na okres 2 lat. Minimalna kwota na tej lokacie to 1 tysiąc złotych zaś maksymalna 100 tysięcy złotych. Bank proponuje nam oprocentowanie nominalne w wysokości 3% w skali roku. Oprocentowanie jest związane z nowymi środkami jakie będą nadwyżką salda depozytów na naszym koncie. Zakładając lokatę przez aplikację mobilną jej oprocentowanie nominalne spadnie do 2,3% w skali roku. Lokata Plus w Toyota Banku to propozycja lokaty na 3 lata. Do jej założenia potrzebne nam będzie minimum 5000 złotych. Oprocentowanie na lokacie sięga 2,75% w skali roku. W momencie założenia lokaty i przez okres jej trwania klient musi posiadać w banku rachunek osobisty. Lokata standard to również propozycja Toyota Banku. Jest to kolejna z lokat zakładanych na 3 lata z oprocentowaniem rzędu 2,7%. Do skorzystania z oferty wystarczy nam jedyne 2 tysiące złotych. Co ważne lokatę możemy założyć na rok lub na okres dwóch lat. Przy roku oprocentowanie wyniesie 1,95%, zaś przy lokacie na dwa lata będzie równe2,55%. Jak widać warto zakładać lokaty na okres trzech lat. Trzeba jednak mieć pewność, że przez tak długi odcinek czasu pieniądze jakie na tej lokacie ulokujemy nie będą nam potrzebne.