Pożyczka na dowód bez dochodów, musimy wiedzieć?

Pożyczki pozabankowe

W naszym kraju praca na zlecenie, umowa o dzieło, a nawet praca na czarno, bez umowy i zarejestrowania to dość popularne źródło dochodów. Wielu z nas z pewnością to nie przeszkadza, bo najważniejsze że otrzymujemy w terminie swoje wynagrodzenie. Niestety problem pojawia się w chwili kiedy chcemy zaciągnąć kredyt ponieważ pojawił się pilny wydatek, wówczas nie mamy szansy na pożyczkę w banku. Na szczęście istnieją też inne instytucje finansowe, które oferują pożyczkę na dowód bez dochodów i żadnych dodatkowych formalności. Dla osób w takiej sytuacji jest to zazwyczaj jedyne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają.

Pożyczka na dowód bez dochodów

Pożyczka na dowód bez dochodów to nic innego jak rodzaj zobowiązania finansowego, które można zaciągnąć w firmie pożyczkowej. Cechą charakterystyczna tego produktu są bardzo małe wymagania oraz minimalna ilość formalności, dzięki czemu wszystko można załatwić w ciągu kilkunastu minut. Pożyczka udzielana jest na dowód, oznacza to, że jedynym wymaganym dokumentem jest ważny dokument tożsamości, który potwierdzi nasz wiek i obywatelstwo. Pożyczkodawca nie będzie wymagał od nas żadnych dodatkowych dokumentów jak umowa o pracę czy też zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, a także wyciąg z konta bankowego potwierdzający regularne wpływy pieniędzy. Co więcej pożyczkodawca nie będzie sprawdzał również naszej historii kredytowej, czy rejestrów dłużników.

Dla instytucji pozabankowej nie jest ważna także nasza zdolność kredytowa, przez co pożyczka jest udzielana w tak krótkim czasie. Pożyczka na dowód bez dochodów może być udzielona w różnych kwotach – zobowiązanie możemy jednakowo zaciągnąć na kilkaset złotych, jak również na kilka tysięcy. Okres spłaty w tego typu zobowiązaniach może wynieść od kilku do kilkunastu dni, jednak jest to pożyczka krótkoterminowa dlatego nie należy pożyczać więcej niż będziemy mogli spłacić. Każdy dzień opóźnienia to duże koszty, więc warto pamiętać aby spłacić dług w terminie.

Zobacz także:  Jak szybko i sprawnie zaciągnąć tzw. pożyczkę ekspresową?

Pożyczka na dowód bez dochodów, kto może z niej skorzystać?

Pożyczki na dowód bez dochodów to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pilnie potrzebują gotówki, a nie mają stałego zatrudnienia, bądź też odpowiedniej zdolności kredytowej by skorzystać z tradycyjnej pożyczki w banku, a nawet dla tych którzy nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Dzięki pożyczce bez dochodów szybko można otrzymać gotówkę, bez tłumaczenia się, na jaki cel chcemy ją przeznaczyć. Pożyczkodawca nie prosi o informacje na co są nam potrzebne pieniądze, ani też nie sprawdza rejestrów dłużników, więc z tego typu zobowiązania mogą także skorzystać osoby zadłużone. Pożyczka na dowód bez dochodów to także oferta dla osób którym bank odmówił wsparcia, zazwyczaj ze względu na brak zdolności kredytowej, a także dla tych którzy potrzebują pieniędzy na już i nie chcą tracić czasu na długie formalności, czy też kilkudniowe czekanie na decyzję banku .