Jak najlepiej ulokować 20 000 złotych.

Lokaty

Najlepsze lokaty z najwyższym oprocentowaniem.

Najlepszym sposobem na oszczędzanie, który nie niesie za sobą zbyt dużego ryzyka jest lokowanie swoich pieniędzy na lokatach. Banki mają wiele ciekawych ofert i jest w czym wybierać. Sprawdźmy na jaką lokatę najlepiej wpłacić wolne 20 tysięcy złotych, aby jak najwięcej zarobić. Zacznijmy od ofert z największym oprocentowaniem. Na najlepszą ofertę możemy liczyć w Idea Banku. Mowa o Lokacie Happy. Bank oferuje nam dosyć wysokie oprocentowanie nominalne w wysokości 4%. Zakładając lokatę na okres trzech miesięcy zysk z odsetek będzie wynosił dwieście złotych, o które wzrośnie nasz kapitał całkowity. Oferta banku jest na tyle atrakcyjna, że jej oprocentowanie jest naprawdę duże w porównaniu z ofertami innych banków. Jeżeli szukamy jak największych zysków z naszej lokaty ta oferta jest dla nas idealna. Kwota minimalna jaka jest wymagana do założenia lokaty to jedyne pięćset złotych. Jeden klient może założyć w banku tylko jedną taką lokatę i nie może być on związany z żadnym innym produktem finansowym należącym do Idea Banku. Bardzo dobrą ofertę dla swoich klientów przygotował Bank BGŻ Optima. Lokata ma oprocentowanie nominalne 3,2% w skali roku i zakładana jest na okres trzech miesięcy. Jest to tak zwana Lokata bezkarna. Zysk z odsetek wynosi 160 złotych i zwiększa to nasz kapitał całkowity. Ten rodzaj lokaty skierowany jest przede wszystkim do nowych klientów banku, którzy decydują się, aby otworzyć rachunek osobisty w banku. Taka promocja daje nam wysokie i stałe oprocentowanie w skali roku. Zaletą tej oferty jest to, że w momencie, kiedy zerwiemy lokatę przed terminem otrzymamy wszystkie odsetki jakie do tej pory udało nam się uzbierać. Do otwarcia lokaty wymagana jest kwota co najmniej tysiąca złotych. Maksymalna kwota jaką możemy wpłacić na lokatę to dwadzieścia tysięcy złotych.

Zobacz także:  Gdzie ulokować 10 000 złotych na kwartał?

Oferty elastyczne i dla każdego.

Oferta Nest Lokaty Nowe Środki w Nest Banku jest kolejną z ciekawych ofert lokat. Wpłacając dwadzieścia tysięcy złotych na lokatę możemy liczyć na oprocentowanie nominalne w wysokości 2,5% w skali roku. Taką lokatę możemy założyć na okres dwóch lat, co pozwoli nam uzyskać zysk z odsetek w wysokości tysiąca złotych. Kwota nie jest bardzo duża, ale jeżeli nasze pieniądze i tak leżą bezużytecznie, lokata ochroni je przed inflacją i nieco ich przybędzie. Jest to oferta skierowana zarówno do nowych jak i do starych klientów banku. Do założenia lokaty potrzebna jest nam kwota tysiąca złotych. Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń co do maksymalnej kwoty jaką trzeba wpłacić na lokatę. Jest to oferta jaką możemy założyć na okres trzech miesięcy, pół roku, roku i na okres dwóch lat. Lokata może być założona za pośrednictwem internetu lub w stacjonarnym banku.

Lokata terminowa w Eurobanku.

Lokata terminowa w Eurobanku jest lokatą z oprocentowaniem nominalnym 2,2% w skali roku. Zakładając lokatę na okres dwóch lat można otrzymać zysk z odsetek w wysokości 880 złotych. Oferta ta jest dosyć atrakcyjną ofertą przede wszystkim ze względu na jej elastyczność. Można ją założyć nawet mając jedynie dwieście złotych. Minimalny okres lokowania środków na koncie to jeden miesiąc zaś maksymalny aż 48 miesięcy. Lokata może być również przedłużana w sposób automatyczny. Sam sposób jej założenia również jest bardzo elastyczny. Lokatę otworzymy przez internet, w sposób mobilny, w banku, a nawet za pomocą wpłatomatu. Dzięki takiej elastyczności z oferty może skorzystać niemal każdy i cieszyć się powiększaniem swoich oszczędności.