Czy warto łączyć konta oszczędnościowe z lokatami?

Lokaty

Coraz więcej banków dostrzega odchodzenie klientów od standardowych lokat bankowych. Instytucje finansowe nie chcą jednak tracić potencjału zarabiania i zaczynają łączyć różne narzędzia ze swojej oferty, aby zatrzymać lub przyciągnąć nowych odbiorców. W wielu bankach następuje połączenie lokat bankowych z rachunkami osobistymi. Czy taka relacja się opłaca z perspektywy klasycznego klienta? Oto kilka najważniejszych wniosków z analizy najpopularniejszych ofert banków detalicznych.

Nowe perspektywy zakładania lokat i rachunków osobistych w bankach detalicznych

Banki detaliczne muszą w jakiś sposób przyciągnąć klienta. Najważniejsza strategia to powiązanie klienta z instrumentami długoterminowo wpływającymi na zysk instytucji finansowej. Banki obecnie zaczynają łączyć rachunki osobiste z lokatami bankowymi, ponieważ to relacja bardzo przyjazna z perspektywy klienta, a po drugie uzależniająca długoterminowo od oferty. Najczęściej banki oferują następującą konfigurację. Po założeniu rachunku osobistego otrzymujesz znacznie lepsze warunki oprocentowania. Trzeba jednak uważać na pewne kwestie. Chodzi głównie o potencjalne opłaty na rachunku i relację większego oprocentowania w porównaniu do tych właśnie opłat. Banki niestety rzadko pozwalają klientom zarabiać sensowne pieniądze. Chociaż oprocentowanie na takiej lokacie łączonej z rachunkiem osobistym jest większe, to w praktyce okazuje się, że opłaty zabierają większość zysków. Oczywiście nie wszystkie banki detaliczne tak postępują z klientami. Warto jednak znać różne pułapki w sektorze finansowym, aby uniknąć ich od ręki. Poza tym nowoczesne rachunki osobiste zakładane w bankach detalicznych umożliwiają szybkie zakładanie lokat drogą multimedialną. Wybranie dobrej konstrukcji rachunku i lokaty przydaje się faktycznie długoterminowo i wypada z takich szans skorzystać.

Walka z konkurencją wymaga nowych pomysłów przyciągnięcia klientów

Banki detaliczne promują łączone produkty z prostych względów. Są bowiem narażone na zwiększającą się konkurencyjność branżową, a poza tym chcą przyciągać klientów na dłużej. Większe oprocentowanie lokat pod pewnymi warunkami to jedna z najlepszych zachęt spotykana na rynku. Czy zdecydujesz się na wskazane połączenie produktów bankowych?

Zobacz także:  Gdzie ulokować 10 000 złotych na kwartał?