Ciekawe warunki spłaty kredytu samochodowego

Kredyty samochodowe

Marki motoryzacyjne rywalizują o sprzedaż samochodów, ale też częściowo o obsługę kredytów u klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wielu gigantów motoryzacyjnych wprowadza do oferty finansowe nowości ułatwiające podjęcie decyzji o inwestycji w nowe auto. Jakie to nowości i preferencyjne, ciekawe warunki spłaty kredytu samochodowego?

Kredyt samochodowy z odroczonym terminiem spłaty

W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje kredyt samochodowy z odroczeniem spłaty, nawet do trzech miesięcy od podpisania umowy. Aż przez trzy miesiące zmotoryzowany kredytobiorca nie musi ponosić kosztów związanych z użytkowaniem samochodu. To bardzo dobra informacja dla klientów biznesowych wykorzystujących pojazd do celów biznesowych. Tak długi okres odroczenia spłaty przypomina wakacje kredytowe w klasycznym kredycie gotówkowym lub przy innych rodzajach zobowiązań występujących w bankach detalicznych. Warto zauważyć, że preferencyjne warunki kredytów samochodowych nie wiążą się aktualnie z żadnymi wadami ekonomicznymi. Standardowy wkład własny przy kredycie samochodowym to tylko 10%, a średnio 30-50% w zależności od zdolności kredytowej, preferencji kierowców.

Co jeszcze proponują dilerzy nastawieni na sprzedaż samochodów w kryzysie?

Do kredytu samochodowego można wpisać ratę balonową, wykup pojazdu na preferencyjnych warunkach po zakończeniu umowy, tańsze ubezpieczenie, opcje serwisowania, dopełnienie wszystkich formalności bezpośrednio przy zakupie auta. Rata balonowa to bardzo efektywne rozwiązanie niedostępne praktycznie w żadnym innym rodzaju zobowiązania. Rata balonowa stanowi, albo wkład własny do kolejnej umowy, albo umożliwia przeniesienie ciężaru kredytu dopiero na ostatni termin. Po konsultacjach nawet ratę balonową można rozłożyć, w zależności od potrzeb. Większość autobanków podchodzi elastycznie do potrzeb klientów, szczególnie w okresie kryzysu gospodarczego.

Poczekaj na wyprzedaż rocznika i na preferencyjne warunki finansowania samochodu

Kredyty samochodowe bardzo dobrze sprawdzają się przy wyprzedażach roczników. Nie dość, że oszczędzasz na promocji to możesz wykorzystać preferencyjny model finansowania z usługami serwisowania, dopasowanym ubezpieczeniem, większymi pakietami wyposażenia. Pamiętaj tylko, że dilerzy posiadają ograniczone zapasy pojazdów, więc najczęściej w takich momentach występuje strategia kto pierwszy, ten lepszy. W kredytach 50 na 50 w ogóle nie ponosisz dodatkowych kosztów, tylko rozkładasz po prostu finansowanie samochodu na dwie rozsądne raty. Taka formuła sprawdza się bardziej przy używanych pojazdach.